SākumlapaJūsuLapas karte En
Sākums > EGI-InSPIRE projekts >  
EGI Tehniskajā Forumā 2011, kurš norisinājās Lionā no 19.-23.septembrim, tika prezentēti un apspriesti jaunākie risinājumi režģu (Grid) skaitļošanas jomā. Tāpat arī tika apspriestas nozīmīgākās problēmas režģu infrastruktūras pārvaldībā un zinātnisko aprēķinu veikšanā.
 
Zemāk īss apkopojums par aktuālākajām tēmām:
 
* "Droša programmatūras izstrāde" (ang.val. Tutorial on Secure Programming) - Dr. HEYMANN, Elisa (Universitat Autonoma de Barcelona), Prof. MILLER, Barton (University of Wisconsin-Madison)
Šajā prezentācijā un praktisko nodarbību gaitā tika apskatītas programmētāju biežāk pieļautās drošības kļūdas, īpaši valodās C/C++, Java, Python un Perl. Ar vienkāršiem izejas koda piemēriem tiek demonstrēts, kā šķietami korekts programmas kods patiesībā satur nopietnas drošības ievainojamības (security vulnerabilities) un kā iespējams izveidot uzbrukumus šādām ievainojamībām (security exploit).
 
* DPM / StoRM / BeStMan / dCache
Tehniskajā forumā tika prezentēti un analizēti arī četri visbiežāk izmantotie datu glabāšanas risinājumi režģu infrastruktūrā. Ārkārtīgi sarežģītiem scenārijiem un lielapjoma (vairāki simti TB uz daudziem disku masīviem) datu glabātuvēm tiek ieteikts izmantot dCache risinājumu, savukārt mazākām datu glabātuvēm ieteicamāki ir DPM, StoRM vai BeStMan risinājumi, kuri ir daudz vienkāršāki uzstādīšanā un uzturēšanā. Tika arī apspriesta iespēja mūsdienīgu un plaši izmantotu protokolu atbalstam, tai skaitā Hadoop un WebDAV.
 
* Globus Online
Globus Online ir Web portāla bāzēts rīks, kas ļauj lietotājiem pārsūtīt lielu datu apjomu starp režģu glabāšanas elementiem. Šis risinājums piedāvā vienkāršu, uzticamu un viegli lietojamu rīku lietotājiem, kuri nevēlas vai kuriem nav zināšanu, kā izmantot komandrindas datu glabāšanas un pārsūtīšanas komandas ("srmcp", "lfc-ls", "lcg-cp", "globus-url-copy", u.c.)
 
* OLA (Operations Level Agreenment)
Šajā prezentāciju un apmācību nodarbību sesijā tika apspriestas tehniskās procedūras un standarti režģu infrastruktūras pārvaldībai, monitorēšanai un pasākumu savstarpējai koordinācijai, lai nodrošinātu stabilu un drošu režģu darbību.
 
* Režģi un Mākoņskaitļošana (Grid computing VS Cloud computing)
Vairākās prezentācijās un diskusijās tika apspriestas būtiskākās atšķirības starp režģu un mākoņskaitļošanas infrastruktūru tehnisko uzbūvi, kā arī priekšrocībām un trūkumiem uzstādīšanā, uzturēšanā un lietojamībā no pētnieku skatpunkta.
 
* StratusLab, OpenNebula
StratusLab ir projekts, kurā, izmantojot OpenNebula bāzētu atvērtā pirmkoda virtualizācijas programmatūru, ir iespējams izveidot viegli lietojamu mākoņskaitļošanas infrastruktūru. Piedevām StratusLab risinājums dod iespēju šai infrastruktūrai atbalstīt mākoņskaitļošanas scenārijus, līdz ar to apvienojot labākās iespējas no režģiem un mākoņskaitļošanas. Kopumā šis ir viens no atzītākajiem režģu skaitļošanas projektiem, un tas dod iespēju izveidot IaaS (Infrastructure as a Service) un SaaS (Software as a Service) risinājumus.
 
* PerfSONAR
Programmnodrošinājums datortīklu infrastruktūras monitorēšanai ļauj efektīvi risināt maršrutēšanas un veiktspējas problēmas sarežģītos daudzorganizāciju tīklos starp vairākām AS (Autonomajām Sistēmām).
 
* IPv6
Šajā prezentācijā tika apskatīts patreizējais stāvoklis ar IPv6 atbalstu dažādās režģu starpprogrammatūras (grid middleware) komponentēs, tai skaitā gLite, ARC, Unicore.
 
* Putnu novērošana: LifeWatch NL
Šajā Nīderlandē veiktajā pētījumā apskatītas tehnoloģijas un metodes putnu populācijas un migrēšanas paradumu pētīšanai. Apskatīti ne vien tehniskie risinājumi pašu putnu marķēšanai un sensoru tīklu izveidei, bet arī metodes, kā efektīvi analizēt un vizualizēt iegūtos mērījumus.