SākumlapaJūsuLapas karte En
Sākums > EGI-InSPIRE projekts > Eiropas Kodolpētījumu centra (CERN) zinātnieki nākuši klajā ar unikāliem rezultātiem, izmantojot Lielā Hadrona paātrinātāju (Large Hadron Collider)  

Šā gada 4.Jūlijā Eiropas Kodolpētījumu centra (CERN) zinātnieki nākuši klajā ar unikāliem rezultātiem, izmantojot Lielā Hadrona paātrinātāju (Large Hadron Collider) - zinātnieka Pītera Higsa (Peter Ware Higgs) elementārdaļiņas iespējamo atklājumu. Šis nav konkrēts paziņojums par Higsa daļiņas eksistenci, taču noteikti liels pagrieziena punkts fizikā un pirmais solis ceļā lai atklātu paņēmienu, ar kuru noskaidrot, kādā veidā matērija iegūst masu. Atklājums nebūtu bijis iespējams bez pasaules skaitļošanas režģa (GRID), kas ir daļa no EGI infrastruktūras.

Sīkāka informācija par šo atklājumu pieejama:
EGI  -  http://www.egi.eu/news-and-media/newsfeed/news_0152_higgsatcern.html
GEANT -  http://www.geant.net/Media_Centre/News/Pages/LHC-Higgs-Boson.aspx
CERN - http://press.web.cern.ch/press/PressReleases/Releases2012/PR17.12E.html

Šis paziņojums nav nedz LHC nedz GRID stāsta beigas. Ir vēl daudzas citas aizraujošas pētniecības jomas, kas izmanto pasaulē lielāko skaitļošanas infrastruktūru GRID, plašāk ar tām varat iepazīties video Eiropas Grid Infrastruktūras(EGI) youtube kanālā - http://www.youtube.com/user/EuropeanGrid