SākumlapaJūsuLapas karte En
Sākums > Citi resursi  
Citi resursi
  • Grida attīstību Eiropā lielā mērā nosaka projekta EGEE (Enabling grids for e-science) darbība un rezultāti. Pirmais EGEE projekts tika veiksmīgi pabeigts un no 2006. gada aprīļa darbs norit pie Eiropas grid tīkla veidošanas otrās fāzes.
    Protams, šim projektam ir sava mājas lapa Welcome to EGEE , kurā var uzzināt gan par projekta virzību, gan par citiem ar gridu saistītiem projektiem Eiropā un pasaulē.
  • Cik lielā mērā ir izdevies izveidot grid tīklu Latvijā un citās Baltijas valstīs stāsta projekta BalticGrid mājas lapa Welcome to the BalticGrid Web Site , bet sīkāk par šī projekta panākumiem Latvijā var uzzināt, apmeklējot Latvijas dalībnieku mājas lapas:

  • Grida būtības, pašreizējā stāvokļa un nākotnes izklāstam ir veltītas daudzas mājas lapas, no kurām varētu ieteikt apmeklēt Eiropas kodolpētījumu institūta CERN piedāvāto grida kafejnīcu – Grid Café, vai, ja vieglāk saprast krievu valodu, tad KZA Lietišķās matemātikas institūta grida klubu.

  • Vērtīgs informācijas avots par grid attīstību visā pasaulē,ir Grid aprēķinu informācijas centrs Grid Computing Information Centre, kuru uztur Austrālijas projekts Gridbus. Šajā mājas lapā ir ziņas par jaunākām vēsmām grida attīstība, saites uz grida starpprogrammatūras un citas ar to saistītās programmatūras vadošajiem izstrādātājiem, grida portāliem. Nav aizmirsti arī informācijas avoti par grida pielietojumiem, gan zinātniskos aprēķinos, gan datu apstrādē.
  • Pats bagātākais informācijas avots par gridu (tas gan ir pašu veidotāju vērtējums) ir portāls Ienāciet gridā Enter the grid. Šeit ieejot, pietiks, ko lasī ilgam laikam, un aizmirsīsies novērtēt, kurš informācijas avots par gridu tad ir pasaulē lielākais.
  • Grids attīstās tik strauji, ka jaunumi par to ienāk katru dienu. Šīs ikdienas ziņas var aplūkot portālā Grids šodien (GridToday), turpat var arī parakstīties uz šīm ziņām un tās pienāks pasta kastītē katru dienu.
  • Nedaudz retāk – iknedēļas savu grida attīstības apskatu sniedz mājas lapa Starptautiskais zinātnes grids šonedēļ (International science grid this week). Šajā mājas lapā uzmanība tiek koncentrēta uz grid sekmīgiem pielietojumiem jaunu zinātnisko atklājumu veikšanā.
  • Tiem, kas grib sekot grid attīstībai profesionāli, ir jāzin, ko dara Atklātais grida forums (Open Grid Forum), kas ir starptautiska sabiedriska organizācija ar vairāk nekā 5 tūkstoši biedru. Šī organizācija ir uzņēmusies galveno dokumentu (standartu, specifikāciju, rokasgrāmatu u.c.) izstrādi, kuri kļūs obligāti visai globālajai grid sabiedrībai.