SākumlapaJūsuLapas karte En
Sākums > Pasākumu kalendārs > GGF16 iespaidi  
GGF16 iespaidi

16. Globālā Grid foruma (GGF, Global Grid Forum) sanāksme notika no 13. līdz 16.februārim Atēnās, Grieķijā. Pirmo reizi arī LU MII darbinieki piedalījās GGF sanāksmē, lai gūtu ieskatu starptautiskajos Grid projektos un aktivitātēs, kā arī piedalītos specifikāciju, vadlīniju un programmatūras izstrādes darba grupu sanāksmēs. Abi LU MII delegāti apmeklēja pasākuma plenārsēdes un piedalījās darba grupu sanāksmēs atbilstoši savai darba specializācijai.

Jānis Džeriņš strādā LU MII par programmatūras izstrādātāju, tāpēc arī GGF viņš galvenokārt apmeklēja sanāksmes par aplikāciju izstrādi - SAGA (Simple API for Grid Applications) diskusijas, OGSA (Open Grid Services Architecture) ByteIO sesiju, Semantic Grid darba grupas sanāksmi, kā arī GT4 (Globus Toolkit) jautājumiem veltītu sesiju. Viens no galvenajiem virzieniem Grid aplikāciju izstrādē ir Grid aplikāciju izstrādes vienkāršošana gala lietotājiem. Pašlaik gala lietotāji (galvenokārt zinātnieki) vēlas darboties ar konkrētām aplikācijām un piemēriem, taču programmatūras versijas vēl nav stabilas un gala lietotāji tāpēc nav gatavi ieguldīt savu laiku šo tehnoloģiju apgūšanā un lietošanā. Risinājums varētu būt pietiekami stabilu un labi attīstītu aplikāciju izstrādēs produktu, piemēram GT4, lietošana. Jāņa kopējais iespaids no GGF bija tāds, ka pašlaik pasaulē notiek daudz un dažādi ar Grid saistīti projekti, un vislielākā rosība novērojama tieši infrastruktūras veidošanas jomā. Semantiskā Grid sanāksmes GGF bija vislabāk apmeklētās. Ja izdotos dzīvē realizēt tur izskanējušās vīzijas, tad ievērojami varētu palielināties Grid lietotāju interoperabilitātes iespējas.

 

 

Uldis Koškins nodarbojas ar Grid serveru un aplikāciju instalēšanu Latvijas Grid klasterī. GGF viņš galvenokārt interesējās par to, kā varētu pilnveidot LU MII resursus un kādas jaunas idejas varētu pielietot BalticGrid projektā. Uldis GGF apmeklēja Workshop On Reliability & Robustness in Grid Computing Systems, Grid High Performance Networking Research Group sanāksmi, Firewall Issues Research Group sanāksmi un Security Area sesiju. Vienā no sanāksmēm Uldis ir ieguvis vērtīgu informāciju par Infiniband un Myrinet aplikāciju priekš MPI (Message Passing Interface) izmantošanu reālā laika darbību apstrādei, piemēram darbu plānošanai (job scheduling), kanālu rezervēšanai (line reservation) un citām. Ulda galvenais iespaids no apmeklētajām sanāksmēm par drošības jautājumiem bija tāds, ka dalībnieki labprāt dalās savās idejās un stāsta par zinātniskiem projektiem, bet drošības risinājumi, kas jau ir pabeigti un tiek tirgoti, netiek iztirzāti.

 

 

 

Šī bija pirmā GGF sanāksme, kurā LU MII pārstāvji piedalījās un pēc abu dalībnieku domām galvenais ieguvums bija ieskats GGF pasākumu norisē un pašreizējā Grid situācijā pasaulē, kā arī padziļināta informācija par projektiem, kuros LU MII varētu ieguldīt savus spēkus nākotnē.